Принципи шкільного самоврядування.

Розбудова самостійної держави потребує формування якісно нової людини, з врахуванням тих невідкладних завдань, які розв’язує наша держава відповідно до нових запитів та інтересів суспільства.Формування ініціативної, здатної приймати нестандартні рішення особистості неможливе без широкого залучення учнів до участі в управлінні шкільними справами через діяльність в органах учнівського самоврядування.Учнівське самоврядування – це наглядова структураУчнівське самоврядування – це спосіб організації життя колективу. Він забезпечує комплексний виховний вплив на учнів шляхом їх залучення до усвідомленої і систематичної участі у вирішенні важливих питань життя класу та школи.Ідея самоврядування не повинна зводитись тільки до її структури в навчально-виховному закладі. Важливо – реалізація основних принципів, які лежать в основі шкільного самоврядування:

•  демократизація та гуманізація виховного процесу;

•  зв’язок виховання з реальним життям;

•  виховання особистості в колективі в ході спільної діяльності;

•  єдність вимог і повага до особистості;

•  послідовність, систематичність і єдність виховних впливів;

•  відповідність віковим та індивідуальним особливостям учнів;

•  свідомість, самодіяльність та активність учнів.

Між радою учнівського самоврядування, педагогічним колективом та батьками існує нерозривний зв’язок, як між рівноправними партнерами.Рада учнівського самоврядування є вищою законодавчою ланкою для учнівських рад класних колективів, її рішення є обов’язковим для них. У свою чергу рада враховує інтереси й запити кожного класу через чітко налагоджені соціологічні та інформаційні служби.

Президент  здійснює контроль і координацію роботи органів самоврядування, співпрацює з директором школи, педагогом-організатором, відповідає за підготовку майбутніх керівників самоврядування.

Прем’єр-міністр надає щоденну допомогу голові, в разі відсутності – заміщує його, на засіданнях ради доповідає про виконану роботу, контролює роботу департаментів, допомагає в оформленні документації.

Виконавчою гілкою шкільної влади є кабінет міністрів.

Міністр освіти відповідає за організацію заходів і діяльності пізнавального характеру.

Міністр внутрішніх справ відповідає  за чергування по школі, стан приміщення школи, прибирання класних кімнат, заходи щодо прибирання приміщення і прилеглої території школи.

Міністр культури відповідальний за організацію культмасових заходів.

Міністр інформації відповідає за співпрацю з періодичними міськими виданнями, освітлення роботи школи в шкільних інформаційних засобах: газета, інформаційна дошка.

Міністр охорони здоров’я відповідає за організацію і проведення робот из охорони здоров’я та пропаганди.

Міністр спорту призначений для формування в учнів знань щодо здорового способу життя, залучення до спорту та фізичної культури, виховання поваги до себе, свого здоров’я і здоров’я оточуючих. Організує проведення спортивних свят, змагань, займається обліком відвідування спортивних секцій, висвітлює спортивні досягнення вихованців школи.